Sensoplastyka z Myszką Norką

sama_myszka
Kategoria:

Zajęcia artystyczne

Termin:

18 października 2019
godz. 12:00

Adres:

Ośrodek Rehabilitacji Biomicus, ul. Pańska 96
Warszawa

Dodatkowe informacje:

Wydarzenie dla dzieci w wieku do 5 lat.

wydarzenie już się odbyło

Zapraszamy na zajęcia sensoplastyczne z Myszką Norką

Opis wydarzenia

Zapraszamy na zajęcia sensoplastyczne z Myszką Norką. Czeka nas wspaniała zabawa, która pomoże nam w poznawaniu świata wszystkimi zmysłami. Wśród produktów na pewno znajdziemy ryż, budyń i kolorowe galaretki. Pojawią się też przeróżne kasze i małe słodkości. Co jeszcze? Przyjdźcie i przekonajcie się sami!

Sensoplastyka to rodzaj aktywności, którą kochają wszystkie dzieci. Podczas zajęć wykorzystywane są materiały spożywcze, w 100% bezpieczne i naturalne. W ten sposób włączamy do zabawy ugotowany makaron, kasze, kolorowy ryż. Łączymy różne produkty sypkie, by za chwilę zanurzyć ręce gęstym budyniu lub galaretce. Dzięki temu dzieci mają okazję poznawać świat wielozmysłowo – angażując wzrok, dotyk, węch czy smak. Zajęcia w pozytywny sposób wpływają na rozwój motoryczny dziecka, mowę, a przez wspólną zabawę z opiekunem – pomagają również w budowaniu relacji.

Ze względu na to, że bez oporów i z dziecięcą beztroską pragniemy brudzić się od stóp do głów – prosimy o wygodny strój, zarówno dla dziecka, jak i opiekuna. Z doświadczenia wiemy, że przyda się również strój na zmianę

Czas trwania: ok. 1 godz.