Rejs po niebie

logo-planetarium-niebo-kopernika
Kategoria:

Zajęcia edukacyjne

Termin:

7 listopada 2018
godz. 17:15

Adres:

Planetarium Niebo Kopernika, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20
Warszawa

Dodatkowe informacje:

Wydarzenie dla dzieci w wieku od 10 lat.

wydarzenie już się odbyło

Wizyta w Planetarium Niebo Kopernika.

Opis wydarzenia

„Rejs po niebie” to pokaz na żywo w całości poświęcony konstelacjom. Opowiemy o mniej znanych gwiazdozbiorach, takich jak Rzeka Erydan, Wężownik czy Indianin i historiach z nimi związanych. Przyjrzymy się niebu widocznemu z południowej półkuli naszej planety, gdzie dostrzeżemy sylwetkę Centaura i słynny Krzyż Południa. Przekonacie się, co Inkowie sądzili na temat pochodzenia Drogi Mlecznej. Na koniec ujawnimy współczesne oblicze konstelacji, zgodne z XX-wiecznymi postanowieniami Międzynarodowej Unii Astronomicznej.

Zastanawialiście się kiedyś ile jest ryb, wśród konstelacji gwiaździstego nieba? A ile psów? Czym tak naprawdę jest gwiazdozbiór? Zwykle gwiazdozbiór kojarzy się z kształtem powstałym z łączenia gwiazd na niebie. Z pomocą wyobraźni staramy się dostrzegać w tych kształtach przedmioty, zwierzęta albo postacie mitologicznych herosów. Kto nie słyszał o Orionie, Wielkiej Niedźwiedzicy czy Kasjopei? A Wielki Wóz? Czy to też jeden z gwiazdozbiorów? O tym wszystkim dowiecie się podczas pokazu „Rejs po niebie”.

Pokaz prowadzą na żywo prezenterzy Nieba Kopernika.

Każde dziecko może wejść tylko z jednym opiekunem!

Spotykamy się o 17:15 przy kasach biletowych. Seans zaczyna się równo o 17:30 i po rozpoczęciu seansu nie można wejść na salę.

Zajęcia zorganizowane dzięki współpracy z Centrum Nauki Kopernik.