Podróż do Chin

lampiony2
Kategoria:

Zajęcia edukacyjne

Termin:

25 stycznia 2014
godz. 15:00

Adres:

Towarzystwo Kultury Czynnej, ul. Paulińska 4/8
Wrocław

wydarzenie już się odbyło

Wraz z Myszką Norką podróżujemy po świecie.

Opis wydarzenia

Zapraszamy na zajęcia z cyklu „Podróże z Myszką Norką”. W związku z przypadającym 31 stycznia Chińskim Nowym Rokiem, wybierzemy się w podróż do Chin, dokąd zabierze nas nasz gość Patrycja Dzwonkowska. Nie tylko posłuchamy fascynujących opowieści, ale także zobaczymy piękne zdjęcia i dotkniemy egzotycznych pamiątek.

Następnie nauczymy się jeść pałeczkami oraz własnoręcznie wykonamy tradycyjne chińskie lampiony, gdyż obchody powitania Chińskiego Nowego Roku kończą się Festiwalem Lampionów.

W chińskiej tradycji rok 2014 należy do Konia. Związanym z Koniem żywiołem będzie Drewno, a według tradycji rok Drewnianego Konia przyniesie spełnienie dalekosiężnych planów oraz wiele szans na dalekie podróże i nieoczekiwane przygody.

Podróże z Myszką Norką to cykliczne spotkania integracyjne, podczas których dzieci pełnosprawne i niepełnosprawne wspólnie poznają kulturę, tradycje i ciekawostki z całego świata. Na każdych zajęciach podróżujemy do innych krajów, od naszych sąsiadów po egzotyczne kraje Afryki czy Azji. Zajęcia łączą edukację z twórczą zabawą.

Spotkanie jest bezpłatne i trwa ok. godziny.

Galeria zdjęć z wydarzenia