Dixit – podróż do krainy wyobraźni

Kategoria:

Zajęcia edukacyjne

Termin:

18 listopada 2019
godz. 17:00

Adres:

Biblioteka Publiczna Odolanka, ul. Ordona 12f
Warszawa

Dodatkowe informacje:

Wydarzenie dla dzieci w wieku od 5 do 14 lat.

wydarzenie już się odbyło

Myszka Norka zaprasza na nowy cykl spotkań z grami planszowymi

Opis wydarzenia

Kto z nas będąc dzieckiem nie grał w Monopoly lub Chińczyka? Potem jednak w domach zaczęły coraz częściej pojawiać się komputery, a wraz z nimi, inny sposób spędzania wolnego czasu – gry komputerowe. W dzisiejszym świecie, kiedy każde dziecko nosi w kieszeni mały komputer, a grać można w autobusie, na przystanku, czy kolejce sklepowej, coraz częściej pojawia się w nas potrzeba sięgnięcia po propozycję, która zgromadzi rodzinę przy stole i zmusi jej członków do odłożenia szklanych ekranów, chodź na chwilę. A ponieważ atrakcyjność gier komputerowych kusi, twórcy tych kartonowych również zadbali o to, by rozgrywki były ciekawe, trzymały w napięciu, zmuszały do wysiłku intelektualnego, ale też cieszyły oko i wprowadzały nas w towarzyszący rozgrywce klimat. Zapraszamy więc do przygody z grami, popularnie zwanymi planszówkowymi, ale wykorzystującymi nie tylko plansze i kostki, ale także karty, figurki, żetony lub woreczki skrywające tajemnice.

Na każdym spotkaniu zapoznamy się z co najmniej jednym tytułem. Pojawią się zarówno te najbardziej doceniane, które zdobyły nagrody i wyróżnienia, jak i te mniej znane, za to nie mniej interesujące. Zajrzymy również na strychy i odkurzymy gry naszego dzieciństwa – przy drobnej modyfikacji nawet Kółko i krzyżyk mogą zapewnić dobrą zabawę na wiele godzin. Udowodnimy również, że czasem do grania wystarczy kilka kubeczków po jogurtach, lub zwykłe kawałki drewna.

Dixit to bardzo niestandardowa gra, która podbiła serca ludzi na całym świecie. Magiczne rysunki, zamknięte na kartach, przenoszą nas w krainę baśni i pobudzają do uruchomienia wyobraźni. Bajarz szyfruje wiadomość, ale komu uda się ją odczytać? Czy odnajdziemy klucz do jego skojarzeń? A może nieoczekiwanie, to my położymy kartę, która przejmie skojarzenie i zdobędzie dla nas punkty?

Serdecznie zachęcamy rodziców/opiekunów do aktywnego wspierania młodszych graczy w czasie zajęć. Gry będziemy starali się modyfikować w zależności od wieku i możliwości uczestników.

 

Zajęcia organizowane dzięki współpracy z Placówką Biblioteczną „Odolanka”

 

bpwola