Czytamy z Myszką Norką – świąteczne pierniczki

myszka czytająca
Kategoria:

Zajęcia edukacyjne

Termin:

12 grudnia 2017
godz. 17:30

Adres:

Dzielnicowa Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 50, ul. Skoczylasa 9
Warszawa

Dodatkowe informacje:

Wydarzenie dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat.

wydarzenie już się odbyło

Wraz z Myszką Norką poznajemy świat literatury.

Opis wydarzenia

Grudzień to magiczny czas, Myszka Norka jeździ od miejsca do miejsca, czasami na swojej drodze napotyka Mikołaja, czasami zasapanego renifera, niekiedy elfa albo Dziadka Mroza. W bibliotece zatrzyma się, aby odpocząć i przeczytać wspólne z dziećmi książkę Ch. Lesson i G.Hansen pt. „Gwiazdkowy Prezent”. Jest to opowieść o Myszkach, które także zamarzyły o świątecznej atmosferze. Po wspólnej lekturze, będziemy dekorowali świąteczne pierniczki. Zdradzimy tajemnicę: na uczestniczki i uczestników czekać będzie wyjątkowa niespodzianka, tylko cicho-sza! Do zobaczenia!

Dzieci zapraszamy na spotkanie z Myszką Norką prowadzone przez Katarzynę Romańczuk, a rodzicom w tym czasie proponujemy warsztaty „Czytamy Dzieciom” prowadzone Magdalenę Warzechę i Jerzego Łazewskiego. Podczas gdy dzieci będą świetnie się bawić, dorośli popracują  nad doskonaleniem aparatu głosowego, świadomym oddechem, metodami analizy formalnej teksu, środkami ekspresji takimi jak: pauzy, rytm, modulowanie głosu! Słowem nad tym, jak czytać, aby dzieci chciały słuchać.

„Czytamy z Myszką Norką” to cykl zajęć w Dzielnicowej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 50. Na każdych warsztatach zanurzamy się w bajkowe opowieści i pozwalamy się zainspirować: czytamy, słuchamy, odgrywamy, tworzymy – czynimy literaturę dla dzieci naszym przyjacielem. Wracamy do klasycznych propozycji, ale także prezentujemy wartościowe nowości wydawnicze.

Czas trwania: ok. 1,5 godz.

Zajęcia organizowane we współpracy z Biblioteką im. ks. Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga-Północ.

Projekt dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

mkidn_01_cmyk

Galeria zdjęć z wydarzenia