Czytamy z Myszką Norką

myszka czytająca
Kategoria:

Zajęcia edukacyjne

Termin:

24 października 2017
godz. 17:30

Adres:

Dzielnicowa Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 50, ul. Skoczylasa 9
Warszawa

zapisy od dnia 2017-10-10

Wraz z Myszką Norką poznajemy świat literatury.

Opis wydarzenia

Do czego jest buzia? Do uśmiechania się, do strojenia min, do pocałunków, do jedzenia, do mówienia, do…! A dołek? Do czego może być dołek? Do wykopania, do zakopania, a może do wskoczenia i wyskoczenia? A może dołek jest to tego, żeby obok dołka nie było? A dzieci? Do czego są dzieci?! A do czego dorośli? Ile pytań!

Wszystkich ciekawskich i dociekliwych zapraszamy na spotkanie, podczas którego znajdziemy odpowiedzi na wiele nietypowych pytań  i jeśli dobrze nam pójdzie, być może, w końcu  uda nam się odpowiedzieć na pytanie do czego jest Myszka Norka! Ano właśnie, do czego?!  Pomyślcie i przyjdźcie! Wspólnie przeczytamy książeczkę Ruth Krauss z ilustracjami Maurice’a Sendaka i wykonamy zagadkową pracę: coś z niczego? Czym to coś i czym jest nic? Do zobaczenia w bibliotece!

Dzieci zapraszamy na spotkanie z Myszką Norką prowadzone przez Katarzynę Romańczuk, a rodzicom w tym czasie proponujemy warsztaty „Czytamy Dzieciom” prowadzone Magdalenę Warzechę i Jerzego Łazewskiego. Podczas gdy dzieci będą świetnie się bawić, dorośli popracują  nad doskonaleniem aparatu głosowego, świadomym oddechem, metodami analizy formalnej teksu, środkami ekspresji takimi jak: pauzy, rytm, modulowanie głosu! Słowem nad tym, jak czytać, aby dzieci chciały słuchać.

„Czytamy z Myszką Norką” to cykl zajęć w Dzielnicowej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 50. Na każdych warsztatach zanurzamy się w bajkowe opowieści i pozwalamy się zainspirować: czytamy, słuchamy, odgrywamy, tworzymy – czynimy literaturę dla dzieci naszym przyjacielem. Wracamy do klasycznych propozycji, ale także prezentujemy wartościowe nowości wydawnicze.

Czas trwania: ok. 1,5 godz.

Zajęcia organizowane we współpracy z Biblioteką im. ks. Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga-Północ.

Projekt dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

mkidn_01_cmyk