Czytamy z Myszką Norką

myszka czytająca
Kategoria:

Zajęcia edukacyjne

Termin:

24 października 2017
godz. 17:30

Adres:

Dzielnicowa Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 50, ul. Skoczylasa 9
Warszawa

Dodatkowe informacje:

Wydarzenie dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat.

wydarzenie już się odbyło

Wraz z Myszką Norką poznajemy świat literatury.

Opis wydarzenia

Hipopotam, słoń czy smok – każdy czasem cmoka: CMOK! Myszka Norka zaprasza na spotkanie na którym wspólne odkryjemy różnicę pomiędzy całusem a buziaczkiem? Kto komu daje buziaczki i właściwie dlaczego je sobie dajemy? Na kolejnym spotkaniu z cyklu „Czytamy z Myszką Norką” zapraszamy na wspólne czytanie książki Agnieszki Frączak pt. „Całuski i buziaczki” z ilustracjami Selmy Mandine. W drugiej części spotkania będzie bardzo twórczo, odkryjemy potencjały zwykłych rzeczy: folii, torebek plastikowych, opakowań, rolek po papierze i stworzymy COŚ Z NICZEGO! Czym to coś? Do zobaczenia w bibliotece!

Dzieci zapraszamy na spotkanie z Myszką Norką prowadzone przez Katarzynę Romańczuk, a rodzicom w tym czasie proponujemy warsztaty „Czytamy Dzieciom” prowadzone Magdalenę Warzechę i Jerzego Łazewskiego. Podczas gdy dzieci będą świetnie się bawić, dorośli popracują  nad doskonaleniem aparatu głosowego, świadomym oddechem, metodami analizy formalnej teksu, środkami ekspresji takimi jak: pauzy, rytm, modulowanie głosu! Słowem nad tym, jak czytać, aby dzieci chciały słuchać.

„Czytamy z Myszką Norką” to cykl zajęć w Dzielnicowej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 50. Na każdych warsztatach zanurzamy się w bajkowe opowieści i pozwalamy się zainspirować: czytamy, słuchamy, odgrywamy, tworzymy – czynimy literaturę dla dzieci naszym przyjacielem. Wracamy do klasycznych propozycji, ale także prezentujemy wartościowe nowości wydawnicze.

Czas trwania: ok. 1,5 godz.

Zajęcia organizowane we współpracy z Biblioteką im. ks. Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga-Północ.

Projekt dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

mkidn_01_cmyk

Galeria zdjęć z wydarzenia