Czytamy z Myszką Norką

myszka czytająca
Kategoria:

Zajęcia edukacyjne

Termin:

26 września 2017
godz. 17:30

Adres:

Dzielnicowa Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 50, ul. Skoczylasa 9
Warszawa

Dodatkowe informacje:

Wydarzenie dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat.

wydarzenie już się odbyło

Wraz z Myszką Norką poznajemy świat literatury.

Opis wydarzenia

Czym jest szczęście? Czym jest pech? Czy dane są nam raz na zawsze? Czy, być może, przytrafiają się nam okazjonalnie, naprzemiennie, w równych proporcjach? A może jest tak, że jedni mają więcej szczęścia, a drudzy są po prostu pechowi? Na każdy dzień można spojrzeć jak na pasmo szczęśliwych wydarzeń ale i ciąg niefortunnych incydentów.

Na kolejnym spotkaniu z cyklu „Czytamy z Myszką Norką” będziemy będziemy czytać książkę „Co za szczęście! Co za pech!” Thomasa Hallinga. Książka została nominowana do tytułu Najlepszej Książki Dziecięcej 2010 w konkursie Empiku „Przecinek i kropka”. Będziemy bawić się słowem, obrazem, zmieniać perspektywy. Odwrócimy kota ogonem i i książkę na drugą stronę! Co to właściwie znaczy? Przyjdźcie i sami zobaczcie.

Dzieci zapraszamy na spotkanie z Myszką Norką prowadzone przez Katarzynę Romańczuk, a rodzicom w tym czasie proponujemy warsztaty „Czytamy Dzieciom” prowadzone Magdalenę Warzechę i Jerzego Łazewskiego. Podczas gdy dzieci będą świetnie się bawić, dorośli popracują  nad doskonaleniem aparatu głosowego, świadomym oddechem, metodami analizy formalnej teksu, środkami ekspresji takimi jak: pauzy, rytm, modulowanie głosu! Słowem nad tym, jak czytać, aby dzieci chciały słuchać.

„Czytamy z Myszką Norką” to cykl zajęć w Dzielnicowej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 50. Na każdych warsztatach zanurzamy się w bajkowe opowieści i pozwalamy się zainspirować: czytamy, słuchamy, odgrywamy, tworzymy – czynimy literaturę dla dzieci naszym przyjacielem. Wracamy do klasycznych propozycji, ale także prezentujemy wartościowe nowości wydawnicze.

Czas trwania: ok. 1,5 godz.

Zajęcia organizowane we współpracy z Biblioteką im. ks. Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga-Północ.

Projekt dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

mkidn_01_cmyk

Galeria zdjęć z wydarzenia