Czytamy z Myszką Norką

myszka czytająca
Kategoria:

Zajęcia edukacyjne

Termin:

12 września 2017
godz. 17:30

Adres:

Dzielnicowa Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 50, ul. Skoczylasa 9
Warszawa

Dodatkowe informacje:

Wydarzenie dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat.

wydarzenie już się odbyło

Wraz z Myszką Norką poznajemy świat literatury.

Opis wydarzenia

Czy można być uznaną poetką i wciąż niektóre rzeczy robić tylko dla „żartu”? Czy poważne sprawy wymaga od nas poważnej miny? A może wcale nie? Może właśnie wielkie i ważne tematy można niekiedy traktować z przymrużeniem oka i uśmiechem  na twarzy. Z kilku liter wychodzi słowo, z kilku słów całe zdanie, a z kilku zdań pocztówka, list, wiadomość. Kolaże, wycinanki, wyklejanki to wielkie działa sztuki! Zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie w bibliotece na Pradze Północ, w planach: opowieść o Wisławie Szymborskiej i wspólne tworzenie niezwykłej, nieco zaszyfrowanej wiadomości.

Dzieci zapraszamy na spotkanie z Myszką Norką prowadzone przez Katarzynę Romańczuk, a rodzicom w tym czasie proponujemy warsztaty „Czytamy Dzieciom” prowadzone Magdalenę Warzechę i Jerzego Łazewskiego. Podczas gdy dzieci będą świetnie się bawić, dorośli popracują  nad doskonaleniem aparatu głosowego, świadomym oddechem, metodami analizy formalnej teksu, środkami ekspresji takimi jak: pauzy, rytm, modulowanie głosu! Słowem nad tym, jak czytać, aby dzieci chciały słuchać.

„Czytamy z Myszka Norką” to cykl zajęć w Dzielnicowej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 50. Na każdych warsztatach zanurzamy się w bajkowe opowieści i pozwalamy się zainspirować: czytamy, słuchamy, odgrywamy, tworzymy – czynimy literaturę dla dzieci naszym przyjacielem. Wracamy do klasycznych propozycji, ale także prezentujemy wartościowe nowości wydawnicze.

Czas trwania: ok. 1,5 godz.

Zajęcia organizowane we współpracy z Biblioteką im. ks. Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga-Północ.

Projekt dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

mkidn_01_cmyk

Galeria zdjęć z wydarzenia