Czytamy z Myszką Norką

myszka czytająca
Kategoria:

Zajęcia edukacyjne

Termin:

20 czerwca 2017
godz. 17:30

Adres:

Dzielnicowa Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 50, ul. Skoczylasa 9
Warszawa

wydarzenie już się odbyło

Wraz z Myszką Norką poznajemy świat literatury.

Opis wydarzenia

Tym razem spotkanie poprowadzi Pippi Piratka! Przybędzie do nas z dalekich zakątków, opowie o niebezpiecznych podróżach, życiu na statku – zaprosi do swojego świata! Przyniesie mapę i wskazówki gdzie ukryty jest skarb! Czy każdy może go znaleźć? To zadanie dla prawdziwych piratek i piratów! Zapraszamy odważnych i gwarantujemy dobra zabawę! Wspólne działania inspirowane są przygodami rudowłosej Pippi. W pierwszej części spotkania prowadząca spotkanie Katarzyna Romańczuk przeczyta historie niezwykłej dziewczynki, a w drugiej zaprosi uczestniczki i uczestników do stworzenia mapy skarbów!

Dzieci zapraszamy na spotkanie z Myszką Norką prowadzone przez Katarzynę Romańczuk, a rodzicom w tym czasie proponujemy warsztaty „Czytamy Dzieciom” prowadzone Magdalenę Warzechę i Jerzego Łazewskiego. Podczas gdy dzieci będą świetnie się bawić, dorośli popracują  nad doskonaleniem aparatu głosowego, świadomym oddechem, metodami analizy formalnej teksu, środkami ekspresji takimi jak: pauzy, rytm, modulowanie głosu! Słowem nad tym, jak czytać, aby dzieci chciały słuchać.

„Czytamy z Myszka Norką” to cykl zajęć w Dzielnicowej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 50. Na każdych warsztatach zanurzamy się w bajkowe opowieści i pozwalamy się zainspirować: czytamy, słuchamy, odgrywamy, tworzymy – czynimy literaturę dla dzieci naszym przyjacielem. Wracamy do klasycznych propozycji, ale także prezentujemy wartościowe nowości wydawnicze.

Czas trwania: ok. 1,5 godz.

Zajęcia organizowane we współpracy z Biblioteką im. ks. Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga-Północ.

Projekt dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

mkidn_01_cmyk

Galeria zdjęć z wydarzenia