Atelier rodzica

Kategoria:

Zajęcia artystyczne

Termin:

28 stycznia 2014
godz. 18:00

Adres:

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 21, al. Solidarności 90
Warszawa

wydarzenie już się odbyło

Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na zajęcia inspirowane sztuką.

Opis wydarzenia

Na pierwszych zajęciach z nowej odsłony cyklu „Atelier rodzica” wspólnie będziemy tworzyć instrumenty. Zajęcia mają na celu zaangażowanie w pracę twórczą zarówno mamę jak i dziecko oraz rozwinięcie zdolności manualnych dzieci, poprzez ozdabianie w formie rysunków bądź wyklejanek instrumentów, a także ćwiczenie percepcji słuchowej i koordynacji słuchowo-ruchowej u dzieci. Zajęcia będą miały charakter audiowizualny. Finałem będzie wspólny grupowy koncert.

Bębenki będziemy robić z puszek i balonów, gitarę z kartonu i gumek recepturek, kij deszczowy z folii i ziaren. Do tworzenia marakasów mogą służyć również plastikowe butelki, do których można wsypać groch, ryż itp., a dzięki materiałom różnej grubości i wielkości otrzymamy dźwięki o zróżnicowanym natężeniu. Ponadto możemy stworzyć: kastaniety (m.in. tektura, guziki), grające talerze (m.in. papierowe talerzyki, groch bądź makaron, zszywacz), grające bransoletki (m.in. druciki kreatywne, dzwoneczki).

Zajęcia są bezpłatne!

Czas trwania: 1-1,5 godz.

Atelier rodzica to zajęcia skierowane do rodziców wraz z dziećmi. Chcemy zachęcić do wspólnych działań inspirowanych sztuką w domu i nie tylko. Sami odkryjemy, jak powstają dzieła sztuki, poznamy ich historię oraz fakty z życia ich twórców. Dowiemy się, jak powstaje m.in. instrument, obraz, rzeźba czy też instalacja. A na koniec sami spróbujemy stworzyć własne dzieło! Spotkania prowadzi Anna Sudoł z warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Galeria zdjęć z wydarzenia