Teatr Myszki Norki

teatr_myszki_norki_mini

Integracyjne Warsztaty Teatralne z Myszką Norką to artystyczny projekt, kierowany do piętnaściorga dzieci z niepełnosprawnościami i dzieci pełnosprawnych. Na zajęciach dzieci poznają podstawy warsztatu aktorskiego, dykcji, ruchu scenicznego. Techniki parateatralne pozwalają dzieciom rozładować napięcia emocjonalne, odnaleźć swoje miejsce w grupie, rozwinąć twórczą ekspresję. Podczas warsztatów uczestnicy nie tylko szlifują swoje role, ale także uczą się współpracy, odpowiedzialności oraz tolerancji poprzez zaangażowanie we wspólne przedsięwzięcie.

Patron Merytoryczny: aktorka Aneta Zając

Partner: Dom Kultury Śródmieście

Myszka Norka i piraci

W roku szkolnym 2013/2014 Teatr Myszki Norki przygotował spektakl pt. „Myszka Norka i piraci”, który miał premierę 10 czerwca 2014 r. podczas II Integracyjnego Festiwalu Klubu Myszki Norki.

Scenariusz i reżyseria:
Dominika Sell i Agnieszka Płoszajska

Obsada:
Klubowicze: Milena Pytel, Dominika i Patrycja Laskowskie, Amelka Pietrzak, Marta Niemińska, Marta Słowik
Piraci: Julka Szefler, Adrian Niemierzycki, Marysia i Kuba Wardawy, Kuba Jaśkiewicz, Wiktor Woźnicki, Karol Dybkowski, Zosia Nieroda
Strachy: Dina i Dilayla Filipowskie, Zosia Grochowska, Ala Wcisło
Myszka Norka: Marta Ostrowska
Niewidzialne Ninja: Dominika Sell, Grażyna Wardawy, Dagmara Filipowska, Ewa Letyta

Patroni Merytoryczni:
Artur Barciś – aktor i reżyser
Aneta Zając – aktorka teatralna i telewizyjna

Instruktorki: Dominika Sell i Agnieszka Płoszajska

Partnerzy: Fundacja Lotto Milion Marzeń, Centrum Promocji Kultury Praga Południe

Zajęcia odbywały się dzięki wsparciu Fundacji Lotto Milion Marzeń.

Galerie zdjęć

Myszka Norka i dzień z życia Czarownicy Jagi

W roku szkolnym 2012/2013 Teatr przygotował sztukę na podstawie zwycięskiego konkursowego scenariusza „Myszka Norka i dzień z życia Czarownicy Jagi” autorstwa Kingi Dudko. Spektakl był połączeniem różnych form teatralnych i przedstawiał niebanalną historię, w której można było znaleźć zarówno opowieść o dobru i niesieniu pomocy, jak i zagadkę detektywistyczną, humor oraz muzykę. Premiera spektaklu odbyła się na I Integracyjnym Festiwalu Klubu Myszki Norki 5 kwietnia 2013 r. Następnie spektakl był grany 17 maja w Centrum Promocji Kultury Praga Południe oraz 26 czerwca podczas festiwalu Brave Kids.

Scenariusz:
Kinga Dudko