Szkółki Siatkarskie

logo siatkowka mini

Integracyjne Szkółki Siatkarskie odbywają się we Wrocławiu i w Warszawie. Podczas treningów dzieci pełno- i niepełnosprawne razem bawiąc się uczą się podstaw gry.

Zajęcia pozytywnie wpływają na rozwój dzieci: dzieci pełnosprawne uczą się tolerancji, wrażliwości i lepiej rozumieją bariery, z jakimi zmagają się ich niepełnosprawni rówieśnicy. Natomiast dzieci niepełnosprawne nabierają pewności siebie, zyskują poczucie akceptacji, pokonują bariery w kontaktach z rówieśnikami i rehabilitują się poprzez ruch. Zajęcia pozbawione są elementu rywalizacji. Uczymy poprzez zabawę!

Projekt realizowany we współpracy i z dofinansowaniem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Szkółka Siatkówki na Siedząco we Wrocławiu

Od kwietnia 2013 r. we Wrocławiu trwają treningi Integracyjnej Szkółki Siatkówki na Siedząco. To zespołowa gra sportowa oparta na przepisach gry w piłkę siatkową zmodyfikowanych w taki sposób, aby umożliwić grę zarówno osobom niepełnosprawnym, jak i pełnosprawnym na jednym boisku, dając im równe szanse. Integracyjny charakter tej gry dodany do wszystkich innych walorów tradycyjnej siatkówki stanowi o wyjątkowości tej dyscypliny sportu.

Patron: Reprezentacja Polski w Siatkówce na Siedząco

Trenerzy:
Bożydar Abadżijew – trener Reprezentacji Polski w Siatkówce na Siedząco
Beata Żołubak – fizjoterapeutka, instruktorka piłki siatkowej osób niepełnosprawnych

 

Szkółka Siatkarska w Warszawie

W Warszawie od października 2013 r. trwają treningi Integracyjnej Szkółki Siatkarskiej, podczas których raz w tygodniu dzieci uczą się podstaw gry pod okiem doświadczonych trenerów. Ćwiczenia są dostosowane do poziomu sprawności fizycznej dzieci oraz do rodzaju ich niepełnosprawności.

Trener: Łukasz Łysiak – instruktor oraz zawodnik piłki siatkowej

Zajęcia realizowane dzięki wsparciu restauracji Kuźnia Kulturalna: