O nas

Zapraszamy Was do Klubu Myszki Norki, który powstał aby integrować dzieci pełnosprawne i niepełnosprawne.

Myszka Norka z woreczkiem

Klub Myszki Norki od 2002 roku działa w ramach Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Nasze inicjatywy wspiera, jako Prezydent Wspólnoty „Zdążyć z Pomocą”, Beata Tyszkiewicz.

Główne działania Klubu Myszki Norki mają na celu:

• integrację dzieci pełnosprawnych i z niepełnosprawnościami,
  • przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu dzieci z niepełnosprawnością,
  • szerzenie postaw akceptacji i otwartości wobec osób z niepełnosprawościami od najmłodszych lat,
  • wyrównywanie szans w dostępie do kultury, edukacji i sportu.

Integracja pozytywnie wpływa na rozwój dzieci: dzieci pełnosprawne uczą się tolerancji, wrażliwości i odpowiedzialności, natomiast dzieci z niepełnosprawnościami nabierają pewności siebie, zyskują poczucie akceptacji i pokonują bariery w kontaktach z rówieśnikami. Wierzymy, że każde dziecko ma prawo do radosnego dzieciństwa i wyniesienia z niego pozytywnych doświadczeń na całe życie.

Nasze zadania realizujemy poprzez organizację bezpłatnych zajęć oraz imprez dla dzieci w wielu miastach całej Polski. Są to między innymi zajęcia:

• edukacyjne,
  • artystyczne,
  • sportowe,
  • spotkania na placach zabaw,
  • urodziny i pikniki.

Na wszystkich zajęciach realizowana jest w pełni idea integracji – uczestniczą w nich dzieci z niepełnosprawnością i pełnosprawne, które aktywnie angażują się we wspólne działania.

Myszka Norka jest postacią budzącą niebywałe zainteresowanie wśród dzieci. Ciekawe zajęcia w przedszkolach i harce na placach zabaw, wspólne tańce i oglądanie filmów, przytulanie i pociąganie Myszki za ogon to aktywności, poprzez które Myszka Norka zdobyła serca najmłodszych! Dorośli znają jej tajemnicę: pod pluszowym, miękkim, barwnym kostiumem, kryje się doświadczony pedagog, potrafiący zarówno rozsądnie rozmawiać z dziećmi na ważne tematy, jak i spontanicznie się z nimi bawić.

Prezentacja naszych działań w roku 2013 , 2014 , 2018 .