Zakończenie Szkółek Sportowych

Projekt Integracyjnych Szkółek Sportowych dobiegł końca!

myszkanorka_pilkarz

W czerwcu tego roku dobiegł końca projekt Integracyjnych Szkółek Sportowych. Projekt trwał od 2017 roku i swoim zasięgiem objął 5 miast: Warszawa, Wrocław, Poznań, Mińsk Mazowiecki, Węgrów. Treningi sportowe były również prowadzone w  dwóch miastach poza projektem: Łochowie i Olsztynie

W każdym z miast funkcjonowały grupy sportowe przyczyniające się do wszechstronnego rozwoju fizycznego jak i społecznego: piłkarskie, koszykarskie, siatkówki oraz siatkówki na siedząco. Łączna liczba uczestników, które wzięły udział w treningach, to 180 dzieci w przedziale wiekowym od 3 od 18 roku życia. Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowanych instruktorów oraz asystentów wpierając tym samym jak najlepszy rozwój umiejętności sportowych.

Celem podjętej inicjatywy było zwiększenie samodzielności dzieci z niepełnosprawnością oraz ich akceptacji, rozwoju umiejętności osobistych jak i społecznych. Grupowa forma zajęć przyczyniła się do rozwoju poziomu aktywności fizycznej oraz nabycia umiejętności społecznych. W ramach zajęć prowadzone były także gry i zabawy integracyjne, mające na celu budowanie więzi i zaufania wewnątrz grupy. Na zajęciach położono nacisk na współpracę, zasady gry fair play oraz naukę poprzez zabawę.

Integracyjne Szkółki Sportowe Klubu Myszki Norki pokazują, że rehabilitacja poprzez sport to wielka szansa na rozwój psychofizyczny osób z niepełnosprawnością. Uczestnicy projektu czerpali korzyści fizyczne i psychospołeczne z uczestnictwa w cotygodniowych treningach. Energia jaką reprezentowali jest niepowtarzalna i bezcenna, a ich duch sportowy zachęcał wszystkich do uprawiania sportu.

Zapraszamy na fotorelację z zakończeń Sportowych Szkółek Integracyjnych. Projekt był współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Galeria zdjęć