Young Engineers – Build Up

Zapraszamy dzieci do zapisów do uczestnictwa w programie: Young Engeneers – Build Up.

young-engineers-slogan-png

Klub Myszki Norki i firma E2 Young Engineers – West Warsaw zapraszają dzieci w wieku od 7 do 11 lat na bezpłatne zajęcia Young Engineers – Build up. Zajęcia z klockami lego kierujemy do dzieci ze zdiagnozowanymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu, które uczą się w szkołach integracyjnych bądź placówkach specjalnych.

Opis zajęć:

Klocki LEGO to nie tylko świetna zabawa, uwielbiana przez większość dzieci, ale także narzędzie do treningów służących rozwojowi dziecka. Budowanie z klocków rozwija zdolności motoryczne i manualne, wpływa na rozwój funkcji poznawczych: planowania i wyobraźni przestrzennej, a także uczy cierpliwości i pracy krok po kroku, podążając za instrukcją. Jest też dobrą możliwością do rozbudzania kreatywności i wyobraźni oraz płaszczyzną do zabawy z rówieśnikami. Przyczynia się więc do rozwijania dziedzin, które są wyzwaniem dla dzieci ze zdiagnozowanym spektrum autyzmu. Dlatego firma Young Engineers opracowała specjalny program dla osób z takimi problemami dostosowany do ich potrzeb i uwzględniający trudności, z jakimi mierzą się na co dzień. Klocki są narzędziem, które ma zachęcić dzieci i wzbudzić w nich motywację do dalszej pracy i ćwiczeń. Podczas zajęć dzieci zbudują środki transportu, urządzenia znajdujące się w każdym domu, gry oraz atrakcje z parku rozrywki.

Cele programu:

Program pokaże dzieciom czym jest kreatywny wypoczynek, kładąc nacisk na umiejętności planowania i urzeczywistniania zamiarów, elastyczności oraz zabawy z rówieśnikami. Dzieci dowiedzą się, jak samodzielnie, krok po kroku budować modele o wzrastającym poziomie trudności. Poznają funkcjonalne możliwości modeli i zwiększą swoje umiejętności używania odpowiednich elementów, w celu usprawnienia konstrukcji. Ponadto, dzieci będą bawić się z kolegami z grupy, ucząc się przy tym przestrzegania zasad społecznych takich jak oczekiwanie na swoją kolej, praca w grupie na rzecz wspólnego celu, przestrzeganie instrukcji i zasad.

Umiejętności nabyte podczas programu:

  • Rozwój małej motoryki,
  • Poznanie nowych materiałów,
  • Rozumienie instrukcji i poleceń,
  • Nabycie umiejętności organizowania pracy,
  • Zwiększenie wiedzy dotyczącej codziennego życia,
  • Rozumienie zachodzących procesów,
  • Rozwinięcie umiejętności współpracy z rówieśnikami,
  • Rozwinięcie innych kompetencji społecznych.

Start: 23 marca 2018 r.

Termin: środy i piątki w godz. 17:00-18:00 (16 spotkań)

Miejsce: Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 21 (Biblioteka Komiksowo), al. Solidarności 90

Instruktor: Katarzyna Gruza – absolwentka psychologii o specjalizacji Wspieranie Rozwoju i Kształcenia (Akademia Pedagogiki Specjalnej). Podczas studiów była związana ze Studenckim Kołem Naukowym Synergia, Uniwersytetem Dzieci oraz Fundacją Spełnionych Marzeń. Prowadziła warsztaty dla dzieci i młodzieży jako przedstawicielka Projektora oraz SKN Synergia. Obecnie studentka studiów kwalifikacyjnych w zakresie przygotowania pedagogicznego, praktykantka w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 330 im. Nauczycieli Tajnego Nauczania oraz lektor zajęć edukacyjnych w Young Engineers.

Opiekun grupy: Katarzyna Kuroń

ZAPISY oraz informacje pod adresem mailowym: k.kuron@dzieciom.pl

Zapisując dziecko prosimy o mail z tytułem „Zajęcia z Lego”. W zgłoszeniu prosimy podać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz imię, nazwisko, telefon i mail opiekuna.

Organizatorzy: E2 Young Engenners – West Warsaw, Klub Myszki Norki

Partner i sponsor prezentów dla dzieci: Wydawnictwo LOGI

young-engineers-slogan-png

wydawnictwo-logi

Galeria zdjęć