Klasa czytania

Zapraszamy dzieci na bezpłatne zajęcia czytelnicze prowadzone w ramach projektu "Klasa czytania".

myszka czytająca

Klub Myszki Norki we współpracy z Fundacją Gargano zaprasza dzieci na bezpłatne spotkania czytelnicze prowadzone w ramach projektu „Klasa czytania”.

Literatura w niezwykły sposób otwiera nowe światy, oswaja stare lęki, wyjaśnia rzeczywistość, rozbudza ciekawość świata. Jesteśmy przekonani, że czytanie jest najlepszą formą wspierania rozwoju dziecka, budowania poczucia własnej wartości, kształtowania wyobraźni i rozwijania wrażliwości moralnej. Jednym słowem: dziecko zarażone pasją czytania wyrasta na człowieka z klasą! Chcemy stworzyć przestrzeń do refleksji i rozmowy, prowokować do samodzielnego myślenia i wypowiadania się, także do twórczego działania i dobrej zabawy.

Proponujemy zajęcia literackie w kameralnej grupie dzieci w wieku od 7 do 10 lat, których główną aktywnością będzie czytanie wartościowych pozycji spośród współczesnej literatury dla małego odbiorcy.

Patron merytoryczny – Grzegorz Kasdepke.

Zajęcia są bezpłatne.
Zapisy na kolejne zajęcia poprzez naszą stronę w dziale Kalendarz wydarzeń.

Informacji o projekcie udziela Magdalena Partyka pod nr tel. 882046773 lub 228902077 i mailowo: m.partyka@dzieciom.pl.

Spotkanie inaugurujące projekt odbędzie się 2 października. Naszym gościem będzie Stanisław Kowalski, prezes Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i autor książek dla młodego czytelnika. Lekturze opowiadania „Jak Synek Walentynek szukał rodziców” towarzyszyć będą swobodne rozmowy i twórcze działania plastyczne. Zapisy na zajęcia tutaj.

Organizatorzy: Klub Myszki Norki i Fundacja Gargano